Продовжуючи системну роботу після двох проведених засідань з представниками громад, учасники зустрічі визначили додаткові особливості громад та обговорили спільні можливості: аграрна сфера, зелена енергетика та екологія регіонів, рекреаційна сфера, металургія та машинобудування.
Особливу увагу приділили темі ліквідації наслідків війни та ключовим запитам громад після деокупації:
- Допомога у розробці планів відновлення (запит на технічну допомогу для першочергової відбудови; гуманітарну допомогу та її координацію; економічне відновлення; інформаційну підтримку та протидію ІПСО; кадровий резерв та його навчання).
- Підтримка ветеранів (фізична, психологічна, соціальна реабілітації); підтримка місцевого економічного розвитку (повернення мешканців, допомога в ведені бізнесу, створення фонду підтримки бізнесу); будівництво постійного житла.
«Можливо, потрібно виокремити питання соціальної реабілітації. Це стосується і ветеранів, і мешканців громади, які постраждали внаслідок збройної агресії (ВПО та мешканці, які залишились на тимчасово окупованих територіях)», - Ірина СЛАВОВА м. Мелітополь.
Під час практичної частини обговорення розглянули як довгострокові запити громад, так і поточні:
«Зазначене питання я б розглядав зі сторони тривалості цього періоду. Якщо ця деокупація можлива не менше чим через рік, то тоді це будуть: гуманітарна підтримка мешканців, допомога з орендою житла для ВПО з громади, розробка плану міста (відновлення котелень, районів міста і т.д); Якщо розглядати, що деокупація через місяць: матеріально технічні засоби, техніка, гуманітарна підтримка, будівельні матеріали», - Олексій ОСТРОВЕРХОВ, м. Маріуполь.
За результатами фасилітованої онлайн зустрічі представники громад продовжують працювати над створенням проєктів, щодо реінтеграції та відновлення територій, які тимчасово перебувають в окупації.